čtvrtek 23. ledna 2014

Kdy bude šestá Kate (a proč)...

Padaly tady otázky na téma „Jak to vypadá s Kate Daniels 6 a kdy bude?“... takže jsem se rozhodla sepsat o tom pár slov... vzhledem k tomu, že šestý díl Kate bude někdy během druhé poloviny tohoto roku... a je to na moji prosbu.

Ano, začala jsem šestý díl překládat, ale při zběžném pročítání počátečních kapitol jsem si uvědomila, že kniha o Andree vyšla PŘED šestou Kate a kdyby tomu bylo u nás naopak, během několika kapitol byste se vlastně dozvěděli konec a výsledek Gunmetal Magic (GMM). Takže jsem nakladatele požádala, aby mohla nejdřív vyjít právě kniha o Andree.

Magie střelného prachu (momentální pracovní název, ještě se může změnit) sice nepatří mezi knihy, kde Kate figuruje jako hlavní hrdinka, ale utváří součást jejího světa - a jako taková má na něj a na další děj dopad. Nehledě na to, že GMM obsahuje i novelu o Kate a ta se také odehrává před šestkou. Není sice pro děj (alespoň co se šestého dílu týká) vyloženě zásadní, ale opět - zbytečně by vznikly časové nesrovnalosti.

Na závěr bych ráda uvedla pár důvodů, proč se na Magii střelného prachu těšit:

  • V knize je opět obvyklý nášup vtipu a akce, neotřele promíchaných s odkazy na mytologii.
  • Dozvíme se víc o Andree a Rafaelovi.
  • Uvidíme Kate a Currana z pohledu jiných postav.
  • Dostanou zde více prostoru zajímavé postavy ze Smečky i mimo ni.

A příznivci Kate a Currana si taky přijdou na své - sice se ti dva v Magii střelného prachu jen mihnou, ale v novele Magické dary (Magic Gifts), jež je součástí vydání GMM, si jich užijeme až až. A řekla bych, že i mnohem víc, než v normálních knihách série. Ano, sice dojde na zachraňování nevinných, ale teď rozhodně nepůjde o záchranu světa nebo jeho nejbližších částí. A děj také nechvátá dopředu svým obvyklým zběsilým tempem. A to je dobře - konečně se najde trocha času na to, abychom viděli, jak to mezi nimi dvěma funguje (a jiskří) i v méně vypjatých situacích.

A pokud si můžu dovolit trochu spoilerovat - novela je takovým vítaným balzámkem na nervy, který bude při čtení šesté Kate rozhodně potřeba.

(Pokud máte chuť se k podobné změně vyjádřit, můžete to udělat v komentářích pod článkem...)

5 komentářů:

Kateřina J. řekl(a)...

Děkuju, já bych řekla, že je to skvěle vyřešené... Už se nemůžu dočkat knihy o Andree a Rafaelovy... Zajímalo by mě, jak asi tak vypadají Kate a Curran z pohledu někoho jiného... Samozřejmě se těším na šestý díl... :)

Anonymní řekl(a)...

Taky souhlasím, určitě to tak bude lepší :) A jsem ráda, že Kate budete překládat dál.
O novele s Kate a Curranem v Gunmetal Magic jsem vůbec netušila a jsem nadšená a nemůžu se dočkat. Jejich vztah mě nikdy nepřestane bavit, takže se moc těším.
Terka

Anonymní řekl(a)...

Paráda,jen nemůžete nàm teda mě;-) říct kdy kniha vyjde? Děkuju

Hana Šimečková řekl(a)...

Ahoj a díky moc za povzbuzující komentáře. :)

Přesné datum bohužel sdělit nemůžu. Překlad knihy trvá kolem tří měsíců a tisk a záležitosti kolem toho taky nějakou dobu zaberou... takže pokud někdy kolem půlky května začnete kontrolovat připravované knihy, mělo by to snad být tak akorát. ;)

Anonymní řekl(a)...

Ahoj, moc děkuju za blog! Už se nemůžu dočkat obou dílů.Snad to bude již brzy.